Alessi

شرکت آلسی توسط جوانی آلسی Giovanni Alessi در سال 1921 در امنا دهکده ای در کنار دریاچه ارتا Orta در دامنه کوه آلپ نووا را (novara) تأسیس شد جووانی در تراشکاری با ماشین تراش مهارت داشت و آخرین بازمانده از نسل پیشه وران قدیمی دره valle strona بود.

در دهه های 20 و 30 آلسی در اتاق کارش به ساخت مبلمان و لوازم خانگی مسی و نیلکی می پرداخت بسیاری از اشیایی که در اولین دوره کاری آلسی ساخته شد مانند چای خوری سفید نیلکی (tea and coffee service) (1921) (Flask holder) از جنس نیکل روکش شده با برنج (1926) و ظرف پنیر Cheese tray از نیکل سفید و لیوان شیر (1930) دیگر به صورت بخشی از حافظه جمعی نسلهای مختلف ایتالیا درآمده اند. طراحی به معنی امروزی خود ابتدا در اواخر 1930 به وسیله پسر ارشد جووانی، کارلو Carlo مطرح گردید. کارلو طراحی صنعتی را در نووارا آموخته بود. او طراح بیشتر آثاری بود که در کاتالوگ کارهای السی از دهه های 30 تا 45 دیده می شود. در دهه 50 او رئیس اجرائی شرکت شد و به کمک برادرش اتوره Ettore از طراحان بزرگی چون کارلوماتزری (Carlo Mazzeri)، آنسلمو ویتال Anselmo vitale (طراح پروژه های موفقی که هنوز هم در کاتالوگ های آلسی دیده می شود دعوت به همکاری نمود.

امروزه یکی از ویژگیهای بارز آلسی توانایی وفق دادن نیازهای عمدتاً صنعتی مربوط به تولیدات با نیازهای روانی و صنعتی است. در واقع این شرکت بیشتر مایل است خود را یک کارگاه تحقیقاتی در زمینه هنرهای کاربردی بداند تا صنعتی صرف. این ایده همواره الهام بخش آلسی در انجام آزمایشات و تجربیات جدید بوده است و در سالهای اخیر او را به استفاده از مواد تکنولوژی های ساخت جدید مانند چوب و سرامیک، پلاستیک، شیشه و کریستال، الکتریسیته و الکترونیک سوق داده است.

Alessi یک شرکت پیشرو در زمینه دیزاین است.شرکتی خانوادگی که امروزه توسط آلبرتوآلسی کوچک (پسر برادر آلبرتو آلسی بزرگ، موسس شرکت) رهبری می شود.

مشاهده به عنوانن جدول فهرست
مرتب سازی بر اساس
نمایش در هر صفحه

تست آزمایشی

توضیح کوتاه درج شد
تومان